You are here

Master Anglers (MA's)

Master Anglersort ascending Chapter Name City State
Wendi Howard Lawton, Oklahoma Apache Oklahoma
Toni Van De Putte El Paso - Texas El Paso Texas
Tommie Berger Post Rock Sylvan Grove Kansas
Tom Sweeney Naples, Florida Naples Florida
Tom Le Dallas - Texas Dallas Texas
Tiffany Kersten Town Lake McAllen Texas
Thomas & Rhonda Fitzgerald Clear Lake / Galveston Chapter houston Texas
Terry Sullivan Clearwater, Kansas Clearwater Kansas
Tad Biggs Greater St. Louis Area Chapter Shrewsbury Missouri
Stuart Scott Newton, Kansas Newton Kansas
Steven R. Wahle FROG (Fort Riley Outdoorsmen Group) Ft. Riley Kansas
Steve Woolf Steve Woolf Erie Kansas
Steve Rucker Laguna Atascosa NWR First Catch Center Rio Hondo Texas
Steve Klubertanz Ingleside Chapter Ingleside Illinois
Stacy Holt Austin (Hill Country) Austin Texas
Sherri Withers Clinton State Park Chapter Lawrence Kansas
Shelia Adams Ohio Erie Canal & Tuscarawas River Chapter Canal Fulton Ohio
Shane Wilson (Founder) South Padre Island, Texas South Padre Island Texas
Scott Sennett Wichita, Kansas Wichita Kansas
Sara Nelson Port Clinton Ohio
Ryan Cash Central Texas-Boerne New Braunfels Texas
Roy Rodriguez Mission, Texas Pharr Texas
Robert Matasic Ogden, Utah Ogden Utah
Phil Taunton Emporia, Kansas Emporia Kansas
Paul Trevino McAllen, Texas McAllen Texas
Paul Silva Corpus Christi - Texas Corpus Christi Texas
Paul Fikes Plainview - Texas Plainview Texas
Mike Bennett Black Warrior River Tuscaloosa Alabama
Michael Scherer Houston, Texas Houston Texas
Micah Zarse Rocky Mount, North Carolina Rocky Mount North Carolina
Matthew Allen Central Texas-Boerne Boerne Texas
Marissa Kuri Arroyo City Anglers Rio Hondo Texas
Malcolm Newman Dallas - Texas Lancaster Texas
Lyle Babcock Kansas Veterans, Topeka, KS Topeka Kansas
Liana Lerma Brownsville, Texas Brownsville Texas
Leslie Rosenberg Timbersong Academy Upper Flat Creek North Carolina
Kristy Estabine Olathe, Kansas Olathe Kansas
Kevin Reich Salina, Kansas Salina Kansas
Ken Hyde Weatherford - Texas Weatherford Texas
Ken Cottle Trapper Trails Council Ogden Utah
Joshua W. Stratton Red Dirt Edmond Oklahoma
Joshua Nelson Port Clinton Ohio
John Seidel Hull Valley Scout Reservation Preston Idaho
John Drury Wahatchee Creek Lawrenceville Georgia
John Copple Linn County, Kansas Pleasanton Kansas
Joel Bass Camp New Fork Ogden Utah
Jim Edlund Minnesota #1 Minneapolis Minnesota
Jim Burton Bartlett Scout Reservation Brigham City Utah
Jeremiah Franco Four Corners Fruitland New Mexico
Jeff Lucas Lehigh Valley, Pennsylvania Allentown Pennsylvania
Henry Burns Spring - Texas Spring Texas
Heidi Albin Maize Kansas Maize Kansas
Gregory Schott Mulvane Kansas Mulvane Kansas
Frank Garcia Lubbock, Texas Lubbock Texas
Frank Audano, Jr. Johnson County, KS Olathe Kansas
Ernie Barlow Dallas - Texas Dallas Texas
Eric Ersch Redding, California Redding California
Dr. Patrick Curley Tar Heel Chapter Stella North Carolina
Dave Foster Dodge City High School Dodge City Kansas
Danielle Lampman Big Horn Waters Greybull Wyoming
Dan Wilson South Padre Island, Texas Port Isabel Texas
Damon Drake Emporia, Kansas Emporia Kansas
Connie Petruskevich Lytle, Texas Lytle Texas
CindyMae Rucker Laguna Atascosa NWR First Catch Center Rio Hondo Texas
Christiane Deaton Outer Banks Chapter Nags Head North Carolina
Chris Biggs Junction City Junction City Kansas
Carol Goolsby New Carol McAllen McAllen Texas
Caleb Cline Liberal Kansas Liberal Kansas
Brendan Chenoweth Fort Collins, Colorado Ft. Collins Colorado
Bobby Keenom Meeker, Oklahoma Meeker Oklahoma
Bob Komara Colchester, UK Hohenems
Bill Horvath Leavenworth, Kansas Leavenworth Kansas
Andres Garcia Brownsville, Texas Brownsville Texas
Amanda Yates Brazos Valley Bryan Texas
Adam Mosher Lake Murray Chapter Gilbert South Carolina
Aaron Wilson Noblesville, Indiana Noblesville Indiana